Gamescom 2018: Nadciąga 8 odsłona z serii gier The Settlers [Zwiastun]

0
 

Ubisoft opublikował wideo zapowiedź gry The Settlers – ósmej odsłony popularnej serii gier strategicznych. Premiera gry została zaplanowana na jesień 2019 r.

Za grę ma odpowiadać nie kto inny jak studio Blu Byte. Gra bez podtytułu, bez numerka – możliwe, że zapowiada coś w rodzaju restart serii? Naszym zdaniem tak i nie.

Oczywiście najnowsza odsłona ma w sobie łączyć znaną mechanikę rozgrywki, którą pokochali gracze z całego świata, ale również nie zabraknie nowości o których powiemy sobie dopiero przy innych wiadomościach.

R E K L A M A

I choć najnowszy zwiastun przedstawia już też samą rozgrywkę to nie sposób nie stwierdzić, że gra bardzo przypomina 7 część gry – Drogi do Królestwa.

“W 25 lat po debiucie oryginalnej gry The Settlers, legendarna strategia powraca. Zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny w wyniku tajemniczego trzęsienia ziemi, Settlersi ruszają na wyprawę w nieznane w poszukiwaniu nowego domu. Zmierzą się nie tylko z nowymi wyzwaniami, ale także staną się częścią pradawnej tajemnicy, która zmieni ich życie na zawsze.”

Z żalem musimy stwierdzić, że jak na produkcję korzystającą z silnika Snowdrop Engine, który napędza między innymi serię Tom Clancy’s The Division, tym razem najnowsza gra The Settlers wygląda dość oklepanie, niczym odgrzewany przysłowiowy kotlet. Może niedosłownie. ale…

Produkcja jest oczywiście na początkującym etapie produkcji, więc może jeszcze nie czas na opinie? Możliwe, ale zmiana silnika gry przez twórców o dość dużym potencjale, powinno dziś nas bardziej oczarować. Niestety, nas pierwszy zwiastun The Settlers nie przekonuje, mimo, że z pewnością ten tytuł i tak z przyjemnością wypróbujemy.

Zwiastun

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD / 4K

Polecane produkty

Dodaj komentarz