Cyberpunk 2077 pojawi się na Gemscom 2018 – oraz nowe informacje o grze

Cyberpunk 2077 pojawi się na Gemscom 2018 – oraz nowe informacje o grze

21/06/2018 0 przez Tomasz Filipski

Polska gra Cyberpunk 2077 pojawi się w Kolonii w Niemczech na Gamescom 2018 (21-25 sierpnia). Poznaliśmy także sporo informacji m.in. na temat rozgrywki…

Przypomnijmy, że gra Cyberpunk 2077 to pierwszoosobowe RPG polskiego studia CD Projekt RED. Niedawno, także na targach E3 2018, za zamkniętymi drzwiami, odbył się niemal godzinny pokaz z rozgrywki. Sprawdźmy, co udało się nam o niej dowiedzieć, a także poznajcie opinie różnych redakcji na temat polskiej gry.

Po pierwsze komentarze z pokazu są niezwykle pozytywne, do tego stopnia, że jeszcze bardziej rozpalają emocje na temat Cyberpunk 2077. Przede wszystkim wrażenie robi ogrom przygotowanego świata i jego detale oraz oczywiście sama oprawa audio-wizualna.

R E K L A M A

I tak np. Digital Foundry jest zachwycony grą:

„Nie mogę sobie wyobrazić, że jest to gra na obecną generację. To coś jak Deus Ex + Crysis + Wiedźmin, o skali i szczegółowości, jakiej do tej pory nie widziałem. To gra, o jakiej marzyłem od wieków.” – John Linneman z Digital Foundry

Również Matt Martin z vg247 uważa, że polska gra w przyszłości ukaże się również na PlayStation 5 i nowej konsoli Microsoftu. Uważa, że grafika – w wielkim skrócie – jest piękna…

Skupmy się teraz na rozgrywce w grze Cyberpunk 2077. Produkcja ta przedstawia wydarzenia z perspektywy FPP, będą oczywiście scenki filmowe oraz momenty prowadzenia pojazdów. Wiemy już także, że polska gra w dniu premiery nie będzie miała trybu multiplayer, co nie oznacza, że CD Projekt RED nie ma go w planach. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że technicznie jest to możliwe do zaimplementowania.

Cyberpunk 2077 posiadać ma minimalistyczny interfejs użytkownika, co bardzo nas cieszy. Z kolei tworząc bohatera gracze będą mieli możliwość wyboru płci i wyglądu. Nie będzie za to wyboru klas, ale bohatera kształtować będą działania gracza. Wiemy także, że Cyberpunk 2077 stawia na realizm, dlatego nasz bohater bądź bohaterka posiadać ma własne mieszkanie…

Jak zapewne pamiętają osoby interesujące się polską grą, akcja gry toczyć się ma w Night City. Miasto to będzie w pełni otwarte dla graczy i zostanie podzielone na 6 głównych dzielnic – czy to dużo? Raczej nie, nie zapomnijmy, że miasto to także drapacze chmur… Jeśli chodzi o pogodę w grze, to można liczyć na system dynamicznej pogody; twórcy obiecują, że klimaty podobne do znanych z Blade Runner nie będą graczom Cyberpunk 2077 obce.

Co ciekawe, w trakcie walk – na dystans bądź wręcz – w grze Cyberpunk 2077 gracze będą mogli podglądać pasek stanu zdrowia wrogów. Będzie też możliwość leczenia naszego bohatera. W produkcji polskiego CD Projekt RED będzie można strzelać podczas jazdy samochodem, pojawiają się w grze także bossowie.

W grze ma nie zabraknąć kilku, naszym zdaniem ważnych i fajnych rzeczy, jak np. bieganie po ścianach i spowalnianie czasu. Jako, że gra Cyberpunk 2077 –  przynajmniej z początku – to gra single player, tak więc polskie studio wprowadziło w grę również interaktywne dialogi.

Zmierzamy do końca. Gra Cyberpunk 2077 tworzona jest na czwartej wersji silnika REDengine… Znane są już także podzespoły komputera, na którym pokazywano rozgrywkę:

  • Procesor: Intel i7-8700K 3.70Ghz
  • Pamięć RAM: 32 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GEFORCE GTX1080Ti

Platformą docelową gry Cyberpunk 2077 są pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz także: