CI Games: 1 milion sprzedanych egzemplarzy Sniper Ghost Warrior 3 i redukcja studia

CI Games: 1 milion sprzedanych egzemplarzy Sniper Ghost Warrior 3 i redukcja studia

18/02/2018 0 przez Tomasz Filipski

Polskie CI Games pochwaliło się najnowszymi wynikami sprzedaży gry Sniper: Ghost Warrior 3.

Wiadomo już też o znaczącej redukcji zatrudnienia w wewnętrznym studiu deweloperskim firmy oraz poznaliśmy plany na przyszłość CI Games.

Ponad jeden milion sprzedanych egzemplarzy gry Sniper: Ghost Warrior 3 – polskie studio pomimo słabszego przyjęcia gry jest zadowolone z wyników.

R E K L A M A

„Sniper Ghost Warrior 3 był największym tytułem, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy i wydaliśmy. Pomimo przeciętnego przyjęcia tytułu przez media zaraz po premierze, kontynuowaliśmy ciężką pracę nad ulepszeniem gry. Udało nam się dopracować grę i zakończyć projekt z sukcesem.” – prezes CI Games Marek Tymiński.

W 2017 roku CI Games udało się wypracować ponad 100 milionów złotych przychodu. Ogólna kondycja CI Games jest dobra. Do 2020 roku mamy otrzymać trzy produkcje o łącznej wartości 100 mln zł.

Wiadomo też, że pierwszą wydaną nową grą będzie tajemnicza taktyczna strzelanka, ale nowe projekty tworzone będą przez mniejszą ekipę. Wewnętrzny zespół deweloperski skurczył się do 30 osób. Oczywiście w pracy nad grami pomagać mają inni podwykonawcy. Według prezesa CI Games, podjęcie decyzji o restrukturyzacji było bardzo trudne, ale konieczne, by móc się dalej rozwijać.

Co ciekawe, CI Games ponownie ma mocno zaangażować się w działalność wydawniczą. Prowadzone są już rozmowy z zewnętrznymi studiami, którym firma pomoże wprowadzić ich tytuły na rynek. Jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wszystkiego wyjdzie, a Wy?