CI Games: 1 milion sprzedanych egzemplarzy Sniper Ghost Warrior 3 i redukcja studia

okładka

Polskie CI Games pochwaliło się najnowszymi wynikami sprzedaży gry Sniper: Ghost Warrior 3.

Wiadomo już też o znaczącej redukcji zatrudnienia w wewnętrznym studiu deweloperskim firmy oraz poznaliśmy plany na przyszłość CI Games.

Ponad jeden milion sprzedanych egzemplarzy gry Sniper: Ghost Warrior 3 - polskie studio pomimo słabszego przyjęcia gry jest zadowolone z wyników.

"Sniper Ghost Warrior 3 był największym tytułem, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy i wydaliśmy. Pomimo przeciętnego przyjęcia tytułu przez media zaraz po premierze, kontynuowaliśmy ciężką pracę nad ulepszeniem gry. Udało nam się dopracować grę i zakończyć projekt z sukcesem." - prezes CI Games Marek Tymiński.

W 2017 roku CI Games udało się wypracować ponad 100 milionów złotych przychodu. Ogólna kondycja CI Games jest dobra. Do 2020 roku mamy otrzymać trzy produkcje o łącznej wartości 100 mln zł.

R E K L A M A

Wiadomo też, że pierwszą wydaną nową grą będzie tajemnicza taktyczna strzelanka, ale nowe projekty tworzone będą przez mniejszą ekipę. Wewnętrzny zespół deweloperski skurczył się do 30 osób. Oczywiście w pracy nad grami pomagać mają inni podwykonawcy. Według prezesa CI Games, podjęcie decyzji o restrukturyzacji było bardzo trudne, ale konieczne, by móc się dalej rozwijać.

Co ciekawe, CI Games ponownie ma mocno zaangażować się w działalność wydawniczą. Prowadzone są już rozmowy z zewnętrznymi studiami, którym firma pomoże wprowadzić ich tytuły na rynek. Jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wszystkiego wyjdzie, a Wy?

 

Udostępnij
Źródło: gry-online.pl

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok Odmawiać