Start Nowinki technologiczne Aparaty i kamery Fujifilm X-T3 z matrycą X-Trans CMOS 4 w polskiej sprzedaży

Fujifilm X-T3 z matrycą X-Trans CMOS 4 w polskiej sprzedaży [Wideo]

Autor publikacji

Tomasz Filipski
Tomasz Filipskihttps://www.hardware.info.pl
Administrator i założyciel stron Hardware.info.pl oraz Popkultura.info.pl. Urodzony w Rzeszowie w 1984 roku. Z zainteresowaniem i zamiłowaniem do wyszukiwania nowinek technologicznych dotyczących m.in. sprzętu komputerowego, a także kochający cyfrową rozrywkę pod postacią gier wideo, filmów, seriali i muzyki, już w latach 2005-2014 planował powstanie powyższych internetowych serwisów...
 

Aparat Fujifilm X-T3 wyposażono w nową matrycę X-Trans CMOS 4 pozbawioną filtra dolnoprzepustowego oraz w trzy razy wydajniejszy procesor obrazu X-Processor 4.

Nowy procesor obrazu X-Processor 4 w trybie symulacji filmu światłoczułego zapewnia obsługę opcji monochromatycznej regulacji.

„Jest ona oparta na własnej technologii FUJIFILM i pozwala na uzyskiwanie zróżnicowanej ekspresji kolorystycznej. Ciepła czerń i zimna biel tradycyjnie były uzyskiwane poprzez dobór określonych papierów fotograficznych i wywoływaczy, a obecnie pojawia się możliwość wiernego cyfrowego odwzorowania różnych środków monochromatycznej ekspresji. Funkcja jest dostępna w standardowym trybie “Monochromatycznym”, jak również w trybie “ACROS”, który zapewnia bardziej płynne przejścia w półtonach, głęboką czerń i piękne odwzorowanie faktury powierzchni.”

Nowa matryca pomimo zastosowania rozdzielczości 26 Mpix wyróżnia się wysokim współczynnikiem S/N (sygnału do szumu) oraz niższą czułością podstawową wynoszącą ISO160. Granica działania autofocusa przy słabym oświetleniu została rozszerzona do poziomu -3EV, co pozwala na precyzyjne automatyczne ustawianie ostrości także w przypadku słabo oświetlonych motywów, np. scenerii w świetle samych świec.

REKLAMA

Ta nowa matryca w połączeniu z procesorem obrazu X-Processor 4 pozwoli na szybkie fotografowanie. Wykorzystując migawkę mechaniczną aparat jest w stanie robić zdjęcia z prędkością 11 kl./s. Z kolei przy wykorzystaniu migawki elektronicznej prędkość zdjęć seryjnych wynosi aż 20 kl./s.

„Tym, którzy poszukują jeszcze większych szybkości aparat X-T3 oferuje możliwość skorzystania z trybu Crop 1,25x i fotografowanie z prędkością aż 30 kl./s.”

W aparacie Fujifilm X-T3 usprawnień jest więcej. Ekran aparatu został wzbogacony o funkcje dotykowe, które m.in. ułatwią ustawianie ostrości za pomocą dotyku.

Fujifilm X-T3 to przede wszystkim aparat dla filmowców. Tryb wideo zaoferuje 4K przy 60 kl./s 4:2:0 10 bit przy zapisie na karcie pamięci SD (kodek H.265).

Aparat X-T3 został wyposażony w 2 sloty na karty SD/SDHC/SDXC. Oczywiście aparat ten został wyposażony w funkcje bezprzewodowe, które pozwolą na zdalne przesyłanie zdjęć do smartfona oraz sterowanie aparatem z poziomu urządzeń mobilnych.

Polska cena za aparat Fujifilm X-T3 wynosi 6499 zł.

 

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD / 4K

Cyberpunk 2077 – informacje o multiplayerze, DLC i nowe trailery

Na targach PAX w Australii przedstawiciele polskiego CD Projekt Red ujawnili kilka nowych informacji na temat swojej najnowszej, chyba najbardziej wyczekiwanej na rok 2020,...

Death Stranding z polskim dubbingiem i na nowych zwiastunach

Najnowsze "dziecko" Hideo Kojimy, ojca legendarnych serii gier, jak na przykład Metal Gear czy Silent Hill, będzie miało swoją premierę już w następnym miesiącu.Co...

Destiny 2 za darmo wraz ze wszystkimi – starszymi DLC. Zobacz zwiastun nowego dodatku

Bungie, twórcy popularnej strzelanki z elementami MMO, z okazji premiery dodatku Shadowkeep jak i odłączenia się od Activision Blizzard, udostępnili swoje najnowsze "dziecko" -...

God of War w promocji – poznaj najnowszą historię Kratosa już za 75zł

Grę "God of War" od Sony, która przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych ekskluzywnych pozycji na PS4, można teraz nabyć - w...

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl