Fujifilm X-T3 z matrycą X-Trans CMOS 4 w polskiej sprzedaży [Wideo]

0
 

Aparat Fujifilm X-T3 wyposażono w nową matrycę X-Trans CMOS 4 pozbawioną filtra dolnoprzepustowego oraz w trzy razy wydajniejszy procesor obrazu X-Processor 4.

Nowy procesor obrazu X-Processor 4 w trybie symulacji filmu światłoczułego zapewnia obsługę opcji monochromatycznej regulacji.

“Jest ona oparta na własnej technologii FUJIFILM i pozwala na uzyskiwanie zróżnicowanej ekspresji kolorystycznej. Ciepła czerń i zimna biel tradycyjnie były uzyskiwane poprzez dobór określonych papierów fotograficznych i wywoływaczy, a obecnie pojawia się możliwość wiernego cyfrowego odwzorowania różnych środków monochromatycznej ekspresji. Funkcja jest dostępna w standardowym trybie “Monochromatycznym”, jak również w trybie “ACROS”, który zapewnia bardziej płynne przejścia w półtonach, głęboką czerń i piękne odwzorowanie faktury powierzchni.”

Nowa matryca pomimo zastosowania rozdzielczości 26 Mpix wyróżnia się wysokim współczynnikiem S/N (sygnału do szumu) oraz niższą czułością podstawową wynoszącą ISO160. Granica działania autofocusa przy słabym oświetleniu została rozszerzona do poziomu -3EV, co pozwala na precyzyjne automatyczne ustawianie ostrości także w przypadku słabo oświetlonych motywów, np. scenerii w świetle samych świec.

R E K L A M A

Ta nowa matryca w połączeniu z procesorem obrazu X-Processor 4 pozwoli na szybkie fotografowanie. Wykorzystując migawkę mechaniczną aparat jest w stanie robić zdjęcia z prędkością 11 kl./s. Z kolei przy wykorzystaniu migawki elektronicznej prędkość zdjęć seryjnych wynosi aż 20 kl./s.

“Tym, którzy poszukują jeszcze większych szybkości aparat X-T3 oferuje możliwość skorzystania z trybu Crop 1,25x i fotografowanie z prędkością aż 30 kl./s.”

W aparacie Fujifilm X-T3 usprawnień jest więcej. Ekran aparatu został wzbogacony o funkcje dotykowe, które m.in. ułatwią ustawianie ostrości za pomocą dotyku.

Fujifilm X-T3 to przede wszystkim aparat dla filmowców. Tryb wideo zaoferuje 4K przy 60 kl./s 4:2:0 10 bit przy zapisie na karcie pamięci SD (kodek H.265).

Aparat X-T3 został wyposażony w 2 sloty na karty SD/SDHC/SDXC. Oczywiście aparat ten został wyposażony w funkcje bezprzewodowe, które pozwolą na zdalne przesyłanie zdjęć do smartfona oraz sterowanie aparatem z poziomu urządzeń mobilnych.

Polska cena za aparat Fujifilm X-T3 wynosi 6499 zł.

 

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD / 4K

Polecane produkty

Dodaj komentarz