Canon EOS R – pełnoklatkowy bezlusterkowiec w sprzedaży

0

Pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona z matrycą o rozdzielczości 30.3 Mpix i z technologią Dual Pixel CMOS AF pojawi się w sklepach już od 9 października, teraz trwa przedsprzedaż.

Firma Canon opracowała też nowe mocowanie obiektywowe – pod bagnet RF. Dzięki odpowiednim adapterom, których jest trzy rodzaje, w tym jeden ze slotem na filtry, aparat EOS R jest kompatybilny z obiektywami EF i EF-S. W aparacie Canon EOS R nie znajdziemy niestety stabilizacji w korpusie…

Nowy, z wyższej półki aparat wedle zamierzeń producenta ma być konkurentem dla zaprezentowanych niedawno aparatów Nikon Z a także bezlusterkowców Sony takich jak model A7 III.

R E K L A M A

Wyposażony w najszybszy autofokus na świecie działający z szybkością 0,05 s umożliwia ustawianie ostrości w słabych warunkach oświetleniowych – od -6EV – może to wszystko zrobić na niejednym wrażenie… Canon EOS R jest zdolny do wykonywania szybkich zdjęć seryjnych z prędkością 8 kl./s z blokadą AF oraz 5 k.l/s w trybie śledzenia AF. Zauważmy również, że Canon zrezygnował z joysticka AF – zastąpić ma go dotykowy ekran i system Touch and Drag AF.

Canon EOS R nagrywa filmy w 4K przy 30 kl./s, przy filmowaniu będzie dostępna cyfrowa stabilizacja obrazu. Aparat wyposażono w dotykowy ekran LCD oraz elektroniczny wizjer OLED o rozdzielczości 3.69 mln punktów. Jeśli chodzi o wybrane przez producenta złącza to nie mogło zabraknąć tutaj USB typu C (3.1), modułu Wi-Fi oraz Bluetootha 4.1, a także pojedynczego gniazda SD/SDHC/SDXC.

Wymiary aparatu Canona EOS R to 135.8 x 98.3 x 84.4 mm. Waga wraz z akumulatorem i kartą pamięci wynosi ok. 660 g.

Foto

canon-eos-r-foto

Polecane produkty

Dodaj komentarz