Bezlusterkowiec Panasonic Lumix GH5S w sprzedaży [Wideo]

0
 

Pamiętacie aparat Panasonic Lumix GH5? Model GH5S jednak się wyróżni… i to jak.

Producent zastosował niewielką rozdzielczość sensora, która zapewni świetną jakość przy filmowaniu, fotografowaniu z wysoką czułością.

Model GH5S nadal posiada sensor o rozmiarze typu 4/3, ale za to o rozdzielczości 10,2 Mpix. Sensor ten będzie w stanie pracować z czułością od 160 do 51200 (rozszerzaną do zakresu 80 – 204800).

R E K L A M A

“Nowa matryca Digital Live MOS 10,2 Mpx z technologią Dual Native ISO i procesorem obrazu Venus Engine odwzorowuje nawet ciemne obszary obrazów i umożliwia nagrywanie przy maksymalnej czułości ISO 51200. Jest to matryca obsługująca wiele formatów obrazu z odpowiednią rezerwą na uchwycenie tego samego kąta widzenia przy tej samej ogniskowej i proporcjach 4:3, 17:9, 16:9 i 3:2. Ponadto umożliwia robienie zdjęć w 14-bitowym formacie RAW, które są łatwiejsze do profesjonalnej obróbki.”

Co ciekawe Lumixa GH5S w przeciwieństwie do aparatu GH5 nie wyposażono w stabilizację obrazu, ale za to nowy model pozwoli nam na filmowanie w formacie 4K przy maksymalnie 60 lub 50 kl/s. W trybie wideo FullHD możemy osiągnąć nawet 240 kl/s.

Rejestracja bez przycinania kadru odbywa się przy próbkowaniu 4:2:2 10 bit, możliwy jest też zapis 4:2:0 8 bit. Przy nagrywaniu w jakości Full HD i 4K nie obowiązuje żadne ograniczenie czasowe…

“Dodatkowo pozwala na nagrywanie filmów w 10-bitowym formacie 4:2:2, który służy do powszechnie stosowanego w branży filmowej podpróbkowania kolorów w celu ich wiernego odwzorowania. Aparat może również nagrywać wideo w formacie 10-bitowym 4:2:2 przy prędkości przesyłu 400 Mb/s All-Intra w jakości Cinema 4K 24p i 4K 30p/25p/24p, a także przy prędkości przesyłu 200 Mb/s All-Intra w jakości Full HD.”

Aparat Panasonic GH5S dysponuje uszczelnieniami magnezowego korpusu oraz wszystkimi najpotrzebniejszymi funkcjami filmowymi (V-LogL, HDR z HLG, kody czasowe, obsługa tablic LUT).

“Z myślą o wytrzymałości aparatu GH5S podczas eksploatacji nawet w trudnych warunkach terenowych jego obudowę wykonano ze stopu magnezu z ramą przednią i tylną z odlewu ciśnieniowego. Sam aparat jest odporny nie tylko na zachlapania i kurz, ale również na mróz nawet do -10 stopni Celsjusza.”

“Model Lumix GH5S umożliwia rejestrowanie obrazów z wykorzystaniem funkcji HLG (Hybrid Log Gamma) w jakości 4K HDR w trybie Photo Style. Posiada ponadto tryb nagrywania 4K HEVC dla funkcji HLG dostosowany do niskiej prędkości transmisji danych, który umożliwia odtwarzanie treści na urządzeniach AV zgodnych ze standardem kompresji HEVC, takich jak telewizory Panasonic 4K HDR.”

Dzięki zastosowaniu technologii DFD (Depth From Defocus) i bardzo szybkiego przetwarzania sygnałów uzyskano szybki autofokus rzędu 0,07 s, a także 12 (AFS) / 8 (AFC) klatek na sekundę w przypadku wykonywania 12-bitowych zdjęć seryjnych w formacie RAW oraz 11 (AFS) / 7 (AFC) klatek na sekundę w przypadku robienia 14-bitowych zdjęć seryjnych w formacie RAW.

Poprzez zastosowanie wyższej czułości i zoptymalizowaniu matrycy, specjalizujący się w rejestrowaniu obrazów przy słabym oświetleniu GH5S wyróżnia się detekcją jasności -5 EV z wykorzystaniem funkcji Low Light AF. Kolejną przydatną funkcją jest Live View Boost, która umożliwia sprawdzanie kompozycji obrazów nawet w całkowitej ciemności poprzez zwiększenie czułości widoku „na żywo”. W trybie nocnym (Night Mode) interfejs menu jest podświetlony na czerwono, który w ciemnym otoczeniu jest łagodny dla oczu. Współczynnik powiększenia w ręcznym ustawianiu ostrości zwiększono z wcześniejszego 10x na 20x, co jest szczególnie przydatne w fotografii astronomicznej.

Z kolei kadrowanie obrazu możliwe jest za pomocą uchylno-obrotowego dotykowego ekranu podglądu o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 1620 tysięcy punktów (proporcje 3:2). Duży wizjer elektroniczny o powiększeniu 0,76x wykonano w technologii OLED. Jego rozdzielczość wynosi 3680 tysięcy punktów, a obraz odświeżany jest w 120 kl/s.

Wymiary aparatu Panasonic Lumix GH5S są identyczne jak GH5 i wynoszą 138,5 x 98,1 x 87,4 mm. Zmniejszyła się za to waga, która wynosi teraz 660 gramów z akumulatorem. Akumulator pozwala na wykonanie 440 zdjęć po naładowaniu.

Cena aparatu Panasonic Lumix GH5S wynosi 2499 euro.

 

Foto

panasonic-lumix-gh5s-foto

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o