Bezlusterkowce: Nikon Z6 i Z7 w sprzedaży [Wideo]

0
 

Firma Nikon jeszcze niedawno chwaliła się pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Z6 i Z7. Teraz aparaty są już w sprzedaży, więc przyjrzyjmy się obu modelom.

Aparat Nikon Z6 wyposażono w pełnoklatkowy sensor CMOS BSI – 24,5 Mpix – z wbudowanymi komórkami detekcji fazy oraz w wydajny procesor obrazu Expeed 6. Ten tańszy model aparatu Nikona powstał z myślą o zapewnieniu jak najlepszych rezultatów w słabym świetle. “Praktycznie” nowe oba aparaty Nikona różnią się tylko zastosowaną matrycą:

  • Nikon Z6 to aparat formatu FX z 24,5 mln efektywnych pikseli, obsługujący standardowy zakres czułości ISO 100–51200
  • z kolei aparat Nikon Z7 posiada już 45,7 mln efektywnych pikseli, obsługuje standardowy zakres czułości ISO 64–25600

“Pełnoklatkowa matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 24,5 mln (Nikon Z6) albo 45,7 mln (Nikon Z7) pikseli w połączeniu z autofokusem w płaszczyźnie ogniskowej rejestruje ostre jak brzytwa zdjęcia o niezwykłym poziomie szczegółowości.”

Nikon zastosował tutaj system redukcji drgań (VR) wbudowany w matrycę. Sensory poruszające się w pięciu osiach pochwalą się stabilizacją wynoszącą 5 EV. Aparaty Z6 i Z7 występują również z adapterami FTZ, dzięki którym stabilizacja ma zadziałać również z obiektywami Nikon F.

R E K L A M A

Oba aparaty posiadają też ten sam wizjer optyczny. Jeśli chodzi o tryb seryjny przy 12-bitowym zapisie obrazu, to aparat Nikon Z6 może pochwalić się wynikiem 12 kl./s a Z7 9 kl./s. W obu modelach znajdziemy również górny wyświetlacz, a także odchylane i dotykowe ekrany LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 2,1 mln punktów.

“Modele Z7 i Z6 mają odpowiednio 493 i 273 pola AF, pokrywające około 90% kadru w pionie i poziomie. Hybrydowy AF korzysta z algorytmu zoptymalizowanego dla matrycy formatu FX, aby automatycznie przełączać między AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej a AF z detekcją kontrastu. Korzystając z obiektywów NIKKOR Z, można jeszcze bardziej poprawić precyzję AF zarówno w zdjęciach, jak i filmach.”

Również oba aparaty nagrywają materiały wideo w rozdzielczości 4K w 30 kl./s. W trybie Full HD możemy nagrywać w 120 kl./s. W przypadku pracy z interwalometrem Nikon Z7 umożliwia uzyskanie nagrania 8K.

“Ponadto podczas nagrywania w jakości 4K UHD lub Full HD można stosować aktywną funkcję D-Lighting, elektroniczną redukcję drgań oraz funkcję podświetlania krawędzi. Opracowany przez firmę Nikon N-Log może być używany z 10-bitowym2 wyjściem HDMI.”

Wraz z aparatami, swój debiut miały także trzy nowe obiektywy: Nikkor Z 24–70mm f/4 S, Nikkor Z 35 mm f/1.8 S oraz Nikkor Z 50 mm f/1.8 S.

Oba modele aparatów ważą po 675 gramów i posiadają ten sam rozmiar 134 x 100,5 x 67 mm.

Polska cena za Nikon-a Z6 z adapterem FTZ wynosi 9999 zł.

 

Z kolei za Nikon-a Z7 + za adapter FTZ zapłacimy już 15999 zł.

 

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o