Nasze serwisy:

sklep:

Recenzja gry: Chaos on Deponia

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Chaos on Deponia"

Twórcy gry z serii "Deponia" nie kazali długo czekać miłośnikom gier przygodowych na kontynuację raczej polubionej przez wszystkich gry.

Wystarczyło dosłownie zaledwie kilka miesięcy, aby druga część gry - "Chaos on Deponia" - pojawiła się w sklepach. Czy to dobrze wróży grze, jej ogólnej jakości?

 

Porównanie konsol Xbox One X i PS4 Pro

Gramy na PC i konsoli
okładka

Wygląda na to, że moc drzemiąca w najnowszej wersji konsoli Xbox One X jest na tyle dobra, że konsola ta dyskwalifikuje PlayStation 4 Pro.

Pytanie tylko na jak długo oraz czy konsola Microsoftu zapewni sobie jeszcze długi żywot no i czy nie przerazi Was jej wyższa cena? Spróbujmy sobie odpowiedzieć co nie co na te pytania.

 

Recenzja gry: "NiBiRu: Wysłannik Bogów"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"NiBiRu: Wysłannik Bogów"

Słyszałem kilkukrotnie o grze "Nibiru" i od dawna ostrzyłem sobie zęby, aby w nią zagrać. W końcu to produkcja ze stajni twórców "Black Mirror", a więc gry kultowej w środowisku przygodówek point-and-click. W naszym dziale "recenzje i artykuły" recenzowaliśmy wszystkie trzy części tej fajnej klimatycznej gry, przyszła teraz kolej i na tytuł "Nibiru: Wysłannik Bogów" .

 

Recenzja gry: "Undercover: Operation Wintersun"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Undercover: Operation Wintersun"

Tematyka największego konfliktu w dziejach - II wojny światowej - od lat fascynuje masę miłośników historii. Należę do tego grona; namiętnie oglądam rewelacyjny program Bogusława Wołoszańskiego, pogrywam w tematyczne produkcje, a także od czasu do czasu staram się zapoznać z literaturą, opisującą wydarzenia tamtych czasów. To ostatnie wychodzi najgorzej, bowiem zazwyczaj książki autorstwa historyków napisane są tak drętwym i płaskim językiem, że wyzwaniem wydaje się przebrnięcie pierwszej strony. Pozostają wówczas świetne artykuły publikowane w Focusie Historia…

 


Recenzja gry: "So Blonde - Blondynka w opałach"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"So Blonde: Blondynka w opałach"

Nie na darmo mówi się, że w książce, której się nie zna, najważniejsze są tytuł i okładka. Ta sama zasada tyczy się oczywiście gier komputerowych. Często możemy zakupić totalną szmirę tylko z powodu ładnej oprawy. W przypadku "So Blonde - Blondynka w Opałach" ma miejsce odwrotna sytuacja. Patrząc na tytuł i okładkę nasuwa się jedna myśl - "kolejna głupkowata gra z animowaną grafiką, przeznaczona jedynie dla nastolatek". Jeżeli jednak pomimo wszystko decydujemy się na przetestowanie, występuje zjawisko, które dobrze nazwać szeregiem zdumień.

 

Recenzja gry: "Black Mirror 3"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Black Mirror III"

Wszystko co dobre, musi się kiedyś zakończyć. Nie inaczej sprawa ma się z serią "Black Mirror", która doczekała się swojego finału w trzeciej części. Póki co, mimo delikatnej furtki, pozostawionej przez twórców, nie ma żadnych wiarygodnych informacji o pracach nad kontynuacją. W roku 2014 w sieci pojawiły się pewne pogłoski o odkupieniu praw do serii przez Nordic Games, jednak od tego czasu słuch o niej zaginął? Niezupełnie, bowiem niedawno THQ Nordic ogłosiło nową wersję "Black Mirror" - a jednak. Linki do newsów na temat - najnowszej gry - znajdziecie tuż pod tabelką z plusami i minusami. Pozostaje nam ograć niezłą część pierwszą, bardzo dobrą drugą i… No właśnie. Jak prezentuje się trzecia?

 

Recenzja gry: "Black Mirror 2"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Black Mirror II"

Wszyscy, którzy ukończyli "Black Mirror" mogli być pewni, że finał tej opowieści jest finałem ostatecznym. Ze względu na drastyczne okoliczności zakończenia, raczej ciężko było oczekiwać czegoś więcej. Twórcy - Future Games - uznali historię za kompletną i postanowili zająć się inną grą, wkrótce także recenzowaną na naszym portalu - mowa o grze "Nibiru". Po wielu latach jednak, inna firma, Cranberry Studio wzięła na warsztat tragiczne losy Samuela Gordona i postanowiła stworzyć kontynuację, zatytułowaną "Black Mirror II". Fani przyjęli wiadomość raczej z ograniczoną radością, czemu trudno się dziwić. Nowe studio, pomysł wyciągnięty z kapelusza, możliwa chęć podpięcia się pod sukces poprzedniej części... Z pewnością panowie nie mieli łatwo.

 

Recenzja gry: "Black Mirror"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Black Mirror"

Są takie gry, które często niezasłużenie zdobyły rozgłos zupełnie nieadekwatny do prezentowanego poziomu. Z jakichś, często niezrozumiałych względów, uznano je za wartościowe lub włączono do szeroko rozumianej klasyki. W niniejszej recenzji przyjrzę się produkcji, którą mnóstwo graczy wymienia w zestawieniach najlepszych przygodówek point-and-click, a w którą, mimo całkiem niezłego rozeznania w gatunku, miałem okazję zagrać dopiero teraz.

 


Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Bardzo trudno recenzować grę, która właściwie przez wszystkich została uznana jako genialna. Inna sprawa, że większość portali pierwsze artykuły o nowościach prezentuje już w kilkadziesiąt godzin po premierze. Zastanówmy się - no ile biedny tester mógł spędzić czasu w wirtualnym świecie, odejmując oczywiście godziny na tak prozaiczne czynności jak sen, jedzenie, czy napisanie długiego tekstu (aby ten w miarę trzymał się kupy). Ile zostaje na czyste granie - dwadzieścia, może trzydzieści godzin? A któraż z nowoczesnych gier nie będzie zachwycać po tak krótkim czasie z nią spędzonym, kiedy bezustannie uczestniczy się w opowieści, świat przedstawiony wciąga, wady zaś nie irytują zanadto?

 

Recenzja gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

Niektóre rzeczy trudno oceniać z perspektywy. Na pewno zaliczam do nich gry komputerowe - coś, co niegdyś prezentowało się zniewalająco, dziś może wręcz odstraszać; poruszające dialogi nagle zmieniają się w drewniany bełkot, zaś ówczesna nowatorskość bardzo spowszedniała. Czemu w ogóle o tym wspominam? Albowiem w niniejszym tekście musimy cofnąć się w przeszłość o dłuuuuugie sześć lat; w świecie elektronicznej rozrywki to przynajmniej kilka epok. Przed Państwem bodaj najgorętsza premiera roku 2011 - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

 

Recenzja gry: "Wiedźmin"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Wiedźmin"

Kiedy gruchnęła wiadomość o przeniesieniu przygód Geralta z Rivii na ekrany komputerów, opinie fanów podzieliły się na pół. Optymiści gorąco aprobowali pomysł odświeżenia Białego Wilka i przybliżenia jego postaci nowym odbiorcom, oczywiście z korzyścią także dla jego literackich korzeni. Pesymiści (i ludzie trzeźwo myślący) mieli jednak wyryte w pamięci, co uczynił wizerunkowi łowcy potworów film i serial, a grą również zajmowali się Polacy. Ja, co tu się długo rozwodzić, kiedy komputerowy Wiedźmin się ukazywał, miałem lat dwanaście i bardzo niewielkie pojęci o fantastyce. Obecnie, wiele wiosen później, po dogłębnym zapoznaniu się z prozą Andrzeja Sapkowskiego i z grami CD Projekt RED wreszcie mogę podzielić się własnymi wrażeniami.

 

Recenzja gry: "The Whispered World"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"The Whispered World"

Przygodówki rzadko kiedy graficznie dorównują innym produkcjom. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego; są to gry skierowane do wąskiego grona odbiorców, które z każdym rokiem maleje, zamiast się powiększać. Wobec powyższego, studia zajmujące się tą odmianą elektronicznej rozrywki, muszą mierzyć się z odwiecznym kłopotem każdego niszowego projektu - niewystarczającym budżetem. A cięcia przede wszystkim odczują grafika i długość gry.