Nasze serwisy:

sklep:

- Nowinki Technologiczne - rss

U nas znajdziesz tylko najciekawsze i najważniejsze newsy. Cenimy Twój czas!

Recenzja gry: Chaos on Deponia

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Chaos on Deponia"

Twórcy gry z serii "Deponia" nie kazali długo czekać miłośnikom gier przygodowych na kontynuację raczej polubionej przez wszystkich gry.

Wystarczyło dosłownie zaledwie kilka miesięcy, aby druga część gry - "Chaos on Deponia" - pojawiła się w sklepach. Czy to dobrze wróży grze, jej ogólnej jakości?

 

Porównanie konsol Xbox One X i PS4 Pro

Gramy na PC i konsoli
okładka

Wygląda na to, że moc drzemiąca w najnowszej wersji konsoli Xbox One X jest na tyle dobra, że konsola ta dyskwalifikuje PlayStation 4 Pro.

Pytanie tylko na jak długo oraz czy konsola Microsoftu zapewni sobie jeszcze długi żywot no i czy nie przerazi Was jej wyższa cena? Spróbujmy sobie odpowiedzieć co nie co na te pytania.

 

Recenzja płyty głównej: Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming

Hardware
okładka

Nowe procesory Intel Coffee Lake wymagają do pracy płyty głównej z chipsetem Z370 mimo, że wciąż mamy do czynienia z podstawką LGA 1151. Dziś przyjrzymy się bliżej płycie Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming i sprawdzimy co ma do zaoferowania i jakie jest jej wyposażenie.

 

Intel Core Core i5-8600K i i7-8700K - test sześciordzeniowych procesorów Coffee Lake

Hardware
okładka

Do niedawna, a w zasadzie do tej pory, istniało ogólne przekonanie i przeświadczenie, że do pracy i wirtualnej rozrywki w pełni wystarcza procesor czterordzeniowy. Twierdzenie to zostało ukute i tkwiło w ogólnej świadomości przez dekadę. Cztery rdzenie w rodzinie Intel Core i5 występowały od czasów Lynnfielda, który to procesor trafił do sprzedaży jesienią 2009 roku. Tyle właśnie czasu trzeba było czekać, aby największy gracz na rynku mikroprocesorów zaserwował swoim nabywcom rewolucję. Wreszcie doczekaliśmy się. Intel w końcu wprowadził do mainstreamu procesory sześciordzeniowe. Decyzja ta może być pokłosiem polityki AMD, które w marcu zaoferowało klientom sześcio- a nawet ośmio-rdzeniowe procesory Ryzen. Ich premiera okazała się strzałem w dziesiątkę. Procesory z tej rodziny zostały ciepło przyjęte i sprzedają się bardzo dobrze.

 


Recenzja gry: "NiBiRu: Wysłannik Bogów"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"NiBiRu: Wysłannik Bogów"

Słyszałem kilkukrotnie o grze "Nibiru" i od dawna ostrzyłem sobie zęby, aby w nią zagrać. W końcu to produkcja ze stajni twórców "Black Mirror", a więc gry kultowej w środowisku przygodówek point-and-click. W naszym dziale "recenzje i artykuły" recenzowaliśmy wszystkie trzy części tej fajnej klimatycznej gry, przyszła teraz kolej i na tytuł "Nibiru: Wysłannik Bogów" .

 

Recenzja gry: "Undercover: Operation Wintersun"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Undercover: Operation Wintersun"

Tematyka największego konfliktu w dziejach - II wojny światowej - od lat fascynuje masę miłośników historii. Należę do tego grona; namiętnie oglądam rewelacyjny program Bogusława Wołoszańskiego, pogrywam w tematyczne produkcje, a także od czasu do czasu staram się zapoznać z literaturą, opisującą wydarzenia tamtych czasów. To ostatnie wychodzi najgorzej, bowiem zazwyczaj książki autorstwa historyków napisane są tak drętwym i płaskim językiem, że wyzwaniem wydaje się przebrnięcie pierwszej strony. Pozostają wówczas świetne artykuły publikowane w Focusie Historia…

 

Recenzja gry: "So Blonde - Blondynka w opałach"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"So Blonde: Blondynka w opałach"

Nie na darmo mówi się, że w książce, której się nie zna, najważniejsze są tytuł i okładka. Ta sama zasada tyczy się oczywiście gier komputerowych. Często możemy zakupić totalną szmirę tylko z powodu ładnej oprawy. W przypadku "So Blonde - Blondynka w Opałach" ma miejsce odwrotna sytuacja. Patrząc na tytuł i okładkę nasuwa się jedna myśl - "kolejna głupkowata gra z animowaną grafiką, przeznaczona jedynie dla nastolatek". Jeżeli jednak pomimo wszystko decydujemy się na przetestowanie, występuje zjawisko, które dobrze nazwać szeregiem zdumień.

 

Recenzja gry: "Black Mirror 3"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Black Mirror III"

Wszystko co dobre, musi się kiedyś zakończyć. Nie inaczej sprawa ma się z serią "Black Mirror", która doczekała się swojego finału w trzeciej części. Póki co, mimo delikatnej furtki, pozostawionej przez twórców, nie ma żadnych wiarygodnych informacji o pracach nad kontynuacją. W roku 2014 w sieci pojawiły się pewne pogłoski o odkupieniu praw do serii przez Nordic Games, jednak od tego czasu słuch o niej zaginął? Niezupełnie, bowiem niedawno THQ Nordic ogłosiło nową wersję "Black Mirror" - a jednak. Linki do newsów na temat - najnowszej gry - znajdziecie tuż pod tabelką z plusami i minusami. Pozostaje nam ograć niezłą część pierwszą, bardzo dobrą drugą i… No właśnie. Jak prezentuje się trzecia?

 


Recenzja gry: "Black Mirror 2"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Black Mirror II"

Wszyscy, którzy ukończyli "Black Mirror" mogli być pewni, że finał tej opowieści jest finałem ostatecznym. Ze względu na drastyczne okoliczności zakończenia, raczej ciężko było oczekiwać czegoś więcej. Twórcy - Future Games - uznali historię za kompletną i postanowili zająć się inną grą, wkrótce także recenzowaną na naszym portalu - mowa o grze "Nibiru". Po wielu latach jednak, inna firma, Cranberry Studio wzięła na warsztat tragiczne losy Samuela Gordona i postanowiła stworzyć kontynuację, zatytułowaną "Black Mirror II". Fani przyjęli wiadomość raczej z ograniczoną radością, czemu trudno się dziwić. Nowe studio, pomysł wyciągnięty z kapelusza, możliwa chęć podpięcia się pod sukces poprzedniej części... Z pewnością panowie nie mieli łatwo.

 

Recenzja gry: "Black Mirror"

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Black Mirror"

Są takie gry, które często niezasłużenie zdobyły rozgłos zupełnie nieadekwatny do prezentowanego poziomu. Z jakichś, często niezrozumiałych względów, uznano je za wartościowe lub włączono do szeroko rozumianej klasyki. W niniejszej recenzji przyjrzę się produkcji, którą mnóstwo graczy wymienia w zestawieniach najlepszych przygodówek point-and-click, a w którą, mimo całkiem niezłego rozeznania w gatunku, miałem okazję zagrać dopiero teraz.

 

Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Bardzo trudno recenzować grę, która właściwie przez wszystkich została uznana jako genialna. Inna sprawa, że większość portali pierwsze artykuły o nowościach prezentuje już w kilkadziesiąt godzin po premierze. Zastanówmy się - no ile biedny tester mógł spędzić czasu w wirtualnym świecie, odejmując oczywiście godziny na tak prozaiczne czynności jak sen, jedzenie, czy napisanie długiego tekstu (aby ten w miarę trzymał się kupy). Ile zostaje na czyste granie - dwadzieścia, może trzydzieści godzin? A któraż z nowoczesnych gier nie będzie zachwycać po tak krótkim czasie z nią spędzonym, kiedy bezustannie uczestniczy się w opowieści, świat przedstawiony wciąga, wady zaś nie irytują zanadto?

 

Recenzja gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gramy na PC i konsoli
okładka

Zapraszamy na recenzję gry:

"Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

Niektóre rzeczy trudno oceniać z perspektywy. Na pewno zaliczam do nich gry komputerowe - coś, co niegdyś prezentowało się zniewalająco, dziś może wręcz odstraszać; poruszające dialogi nagle zmieniają się w drewniany bełkot, zaś ówczesna nowatorskość bardzo spowszedniała. Czemu w ogóle o tym wspominam? Albowiem w niniejszym tekście musimy cofnąć się w przeszłość o dłuuuuugie sześć lat; w świecie elektronicznej rozrywki to przynajmniej kilka epok. Przed Państwem bodaj najgorętsza premiera roku 2011 - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.