Nasze serwisy:

sklep:

Poradnik: Jak wyłączyć system P2P w Windows 10 - który może nas sporo kosztować!

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Niesławny sytem P2P w nowym systemie Windows 10 wykorzystuje urządzenie klienckie do pobierania kolejnych łatek dla systemu w celu przyśpieszenia pobierania ich na nasze komputery. Choć twórcy nie mieli złych zamiarów, funkcja ta jest domyślnie włączona i może okazać się ogromnie kosztowna dla użytkowników internetu z telefonu, którzy płacą za każdy przesłany megabajt. Jak jednak wyłączyć tą funkcję? Prościzna!

Wystarczy wejść w lokację:

  • Start/Ustawienia/Aktualizacje i bezpieczeństwo/Windows Update/Opcje zaawansowane/wybierz sposób dostarczania aktualizacji i tam przełączyć ustawienie do pozycji Wył.

 

Sprawdź skróty klawiszowe w Windows 10!

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Kombinacje klawiszy w najnowszym systemie Windows nie różnią się zbytnio od tych z Windows 8, choć pojawiło się kilka drobnych zmian.

W dalszej części prezentujemy tabelkę skrótów i informacje ich funkcji w najnowszym Windows 10.

Kliknij po więcej...

 

Instalowałeś SP1 na swój Windows 7? - usuń teraz niepotrzebne pliki...

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Zainstalowałeś Service Pack 1 na swój system operacyjny Windows 7 i potrzebujesz teraz więcej wolnego miejsca na dysku twardym?

Spokojnie, po wypróbowaniu tej specjalnej choć długiej komendy pozbędziemy się kopii zapasowych po zainstalowanym SP1.

 

Instalowałeś SP1 albo SP2 na Windows Vista? - usuń teraz niepotrzebne pliki...

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Zainstalowałeś Service Pack 1 / 2 na swój system operacyjny Windows Vista i potrzebujesz teraz więcej wolnego miejsca na dysku twardym?

Spokojnie, po wypróbowaniu tych specjalnych i bardzo krótkich komend pozbędziemy się kopii zapasowych po zainstalowanym SP1 / SP2.

 


Defragmentacja plików startowych Windows

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Defragmentacja to operacja polegająca na układaniu plików na dysku tak, aby system miał do nich jak najszybszy dostęp. W tym poradniku prezentujemy jak dokonać defragmentacji plików startowych w systemach Windows XP, Windows Vista, 7. Defragmentacja ta przyśpieszy proces uruchamiania naszego systemu operacyjnego. Do przeprowadzenia tego procesu musimy być zalogowani jako administrator systemu...

 

Jak nagle wstrzymać zamykanie lub restartowanie systemu?

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Bywa czasem tak, że pracując z komputerem instalujemy jakieś nowe oprogramowanie... Często jest tak, że po zakończonej instalacji, instalator prosi nas o zgodę zrestartowania komputera... A co jeśli kliknęliśmy z pośpiechu nie zachowując jakiś danych? Systemy operacyjne Windows Vista, Seven powinny nas wobec tego spytać, czy faktycznie tego chcemy... Ale w praktyce wypada to różnie, dlatego dziś zabezpieczymy się przed ewentualnym zrestartowaniem naszego komputera... Stwórzmy skrót, który posłuży do zatrzymania usługi...