Nasze serwisy:

sklep:

- Nowinki Technologiczne - rss

U nas znajdziesz tylko najciekawsze i najważniejsze newsy. Cenimy Twój czas!

Poradnik: Jak wyłączyć system P2P w Windows 10 - który może nas sporo kosztować!

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Niesławny sytem P2P w nowym systemie Windows 10 wykorzystuje urządzenie klienckie do pobierania kolejnych łatek dla systemu w celu przyśpieszenia pobierania ich na nasze komputery. Choć twórcy nie mieli złych zamiarów, funkcja ta jest domyślnie włączona i może okazać się ogromnie kosztowna dla użytkowników internetu z telefonu, którzy płacą za każdy przesłany megabajt. Jak jednak wyłączyć tą funkcję? Prościzna!

Wystarczy wejść w lokację:

  • Start/Ustawienia/Aktualizacje i bezpieczeństwo/Windows Update/Opcje zaawansowane/wybierz sposób dostarczania aktualizacji i tam przełączyć ustawienie do pozycji Wył.

 

Jak wyłączyć automatyczną instalację sterowników z Windows Update!

System Operacyjny Windows
okładka

Choć w wielu sytuacjach Windows Update okazuje się być dobrym rozwiązaniem, a bez niektórych sterowników uzyskanych za jego pomocą nie moglibyśmy poprawnie korzystać ze sprzętu, to jednak w niektórych przypadkach może on całkowicie skomplikować sprawę. Lepiej więc samemu zdecydować czy chcemy wyłączyć automatyczne pobieranie sterowników, pozostawić bez zmian, czy może pobierać tylko te zupełnie nowe, które nie zostały uprzednio zainstalowane. A jak to zrobić? Już pokazujemy!

Chcesz więcej? Kliknij...

 

Sprawdź skróty klawiszowe w Windows 10!

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Kombinacje klawiszy w najnowszym systemie Windows nie różnią się zbytnio od tych z Windows 8, choć pojawiło się kilka drobnych zmian.

W dalszej części prezentujemy tabelkę skrótów i informacje ich funkcji w najnowszym Windows 10.

Kliknij po więcej...

 

Instalowałeś SP1 na swój Windows 7? - usuń teraz niepotrzebne pliki...

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Zainstalowałeś Service Pack 1 na swój system operacyjny Windows 7 i potrzebujesz teraz więcej wolnego miejsca na dysku twardym?

Spokojnie, po wypróbowaniu tej specjalnej choć długiej komendy pozbędziemy się kopii zapasowych po zainstalowanym SP1.

 


Instalowałeś SP1 albo SP2 na Windows Vista? - usuń teraz niepotrzebne pliki...

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Zainstalowałeś Service Pack 1 / 2 na swój system operacyjny Windows Vista i potrzebujesz teraz więcej wolnego miejsca na dysku twardym?

Spokojnie, po wypróbowaniu tych specjalnych i bardzo krótkich komend pozbędziemy się kopii zapasowych po zainstalowanym SP1 / SP2.

 

Defragmentacja plików startowych Windows

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Defragmentacja to operacja polegająca na układaniu plików na dysku tak, aby system miał do nich jak najszybszy dostęp. W tym poradniku prezentujemy jak dokonać defragmentacji plików startowych w systemach Windows XP, Windows Vista, 7. Defragmentacja ta przyśpieszy proces uruchamiania naszego systemu operacyjnego. Do przeprowadzenia tego procesu musimy być zalogowani jako administrator systemu...

 

Jak nagle wstrzymać zamykanie lub restartowanie systemu?

Optymalizacja - systemów Windows
okładka

Bywa czasem tak, że pracując z komputerem instalujemy jakieś nowe oprogramowanie... Często jest tak, że po zakończonej instalacji, instalator prosi nas o zgodę zrestartowania komputera... A co jeśli kliknęliśmy z pośpiechu nie zachowując jakiś danych? Systemy operacyjne Windows Vista, Seven powinny nas wobec tego spytać, czy faktycznie tego chcemy... Ale w praktyce wypada to różnie, dlatego dziś zabezpieczymy się przed ewentualnym zrestartowaniem naszego komputera... Stwórzmy skrót, który posłuży do zatrzymania usługi...

 

Jak zablokować kopiowanie danych na pendrive'a/y?

System Operacyjny Windows
okładka

Pamiętaj, że zastosowanie się do tej sztuczki nie gwarantuję pełnego bezpieczeństwa, ale może okazać się całkiem przydatna...

Instrukcja:

1. Użyj skrótu klawiaturowego: Windows + R i uruchom "Edytor rejestru" wpisując - regedit.

2. W uruchomionym Edytorze rejestru przejdźmy przez następujące gałęzie: HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM\CurrentControlSet\Control

Kliknij po więcej...

 


Naprawa uszkodzonych plików systemowych w systemie Windows

System Operacyjny Windows
okładka

System się zwiesza, niebieskie ekrany śmierci terroryzują Twoją głowę? A może zainstalowałeś jakieś paskudztwo zmieniające właśnie pliki systemowe Twojego komputera na wskutek czego system nie działa prawidłowo? Nadciąga pomoc!

Często może zdarzyć się tak, że uszkodzone pliki systemowe nie da się naprawić tradycyjną metodą, a komputer jeszcze nam zipie. Mimo to wiele programów nie będzie w stanie się uruchomić - będą zgłaszane błędy oraz zostaną wywołane niebieskie ekrany tak zwane blue screeny ...

 

Jak wyłączyć na stałe automatyczny restart komputera po zainstalowaniu aktualizacji?

System Operacyjny Windows
okładka

Często zdarza Ci się, że komputer został zrestartowany po zainstalowaniu aktualizacji systemu, albo męczą Cię przypominające o tym komunikaty? Zastosuj się do tej porady, a w końcu już nigdy nie stracisz cennych danych, nie będziesz musiał usypiać komputera, kiedy ... To takie proste! No okey do roboty:

Sposobów na wyłączenie automatycznego restartu komputera po przeprowadzonej aktualizacji systemu jest dwa.

 

Jak uruchomić dwie oddzielne przeglądarki Firefox?

Internet
okładka

Czy zdarzała Ci się: chaotyczna praca przy otwartych np. trzydziestu zakładkach w przeglądarce Firefox, masz dość ciągle przycinającej się przeglądarki?... A może po prostu chcesz używać dwóch innych wersji przeglądarki Firefox?

Jeśli tak, to wyobraź sobie, po zastosowaniu tej porady, płynną pracę, bez przycięć i bardziej uporządkowaną. To naprawdę możliwe!